drewniane zabawki edukacyjne

Drewniane zabawki edukacyjne – eko sposób na naukę

Każdy rodzic dba o rozwój swoich pociechach. Jednakże należy także pamiętać o tym, że dzieciństwo to przede wszystkim czas zabawy. Dlaczego więc nie łączyć jednego  z drugim?

Dziecko najefektywniej uczy się przez zabawę. Warto więc wykorzystać ten fakt i oprócz normalnych zabawek zaopatrzyć się także w te, którą zaprojektowane zostały z myślą o nauce. Dodatkowo, wybierając produkty wytwarzane w sposób ekologiczny, możemy zadbać o środowisko. Pozwoli to także na zaszczepienie w dziecku pierwszych odruchów związanych z dbaniem o ochronę naszej planety.

Nauka cyfr oraz prostych działań

liczydło pintoyW rozwoju dziecka niezwykle ważna jest nauka liczenia. Bardzo modne stają się zabawki, które my, lub nawet nasi rodzice, pamiętamy z dzieciństwa. W ofertach wielu sklepów można znaleźć klasyczne, drewniane liczydła. Bardzo ciekawie prezentuje się liczydło Pintoy, które dodatkowo zostało wyposażone w kilka plansz z prostymi działaniami matematycznymi oraz w kartki z cyframi i znakami. Zestaw ten przykuwa uwagę dzięki atrakcyjnej kolorystyce – każdy element został pomalowany na bardzo przyjemny kolor. Jednakże najważniejsze są jego spore możliwości. Te drewniane zabawki edukacyjne mogą bowiem pełnić kilka funkcji. Dziecko dzięki nim może nauczyć się pisać cyfry, dowie się czym są liczby oraz nauczy się wykonywać nieskomplikowane działania arytmetyczne – dodawanie i odejmowanie. Liczydło Pintoy to produkt dla dzieci w wieku od 4 lat. Kolejną rewelacyjną drewnianą zabawką edukacyjną jest pizza Tidlo. Pozwoli ona naszym pociechom na naukę ułamków, gdyż ten wykonany z drewna produkt podzielony jest na sześć jednakowych części.

Nauka pisania i tworzenia pierwszych wyrazów

drewniane literkiDrewniane zabawki edukacyjne pomogą także w nauce czytania oraz układania wyrazów. Wśród produktów wykonanych z drewna wyróżnić można przede wszystkim literki magnetyczne. Ta znana nam z dzieciństwa zabawka może pomóc w nauce czytania i układania wyrazów także naszym pociechom. Niezwykle atrakcyjny wygląd każdej z literek z pewnością zachęci dzieci do zabawy, a przy pomocy rodzica – także do nauki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s