Zabawy na jesień dla dzieci

Nadchodzi jesień, wielu osobom kojarzy się ona z brzydką pogodą i nudą. Jesień jest piękną porą roku i warto wykorzystać jej walory i pokazać je maluchom. Dlatego dzisiaj kilka pomysłów na zabawy jesienią. Może dzięki nim pokochacie jesień i stanie się jedną z waszych ulubionych pór roku, bo na prawdę jest piękna.

Jesienią warto wybrać się do lasu czy parku i pozbierać trochę darów natury, które z pewnością przydadzą się do zabaw w domu. My uwielbiamy takie wycieczki do parku, można podziwiać drzewa, które gubią liście i bawić się w tych liściach. Świetną zabawą jest nazbieranie kupki liści, a później tarzanie się w niej i rozrzucanie liści. Moje maluchy uwielbiają takie wariacje, jeśli obawiacie się, że ludzie będą dziwnie się patrzyć można wybrać bardziej ustronne miejsce w parku. Warto pozbierać różne liście i kasztany, a później wykorzystać je do zabaw plastycznych.

Liście – my co roku zbieramy liście, które następnie wklejamy do albumu. Zawsze obok liścia zostawiamy wolną stronę aby narysować tam drzewo, z którego pochodzi liść i je podpisać. Dzięki temu dzieci łatwiej rozpoznają drzewa i je zapamiętują, jest to świetny sposób na naukę.

Kasztany – z kasztanów oczywiście możemy zrobić zwierzątka, figurki i stworki, wystarczy wykorzystać wykałaczki i plastelinę, zabawa jest przednia. Kasztany można użyć także do zabaw sprawnościowych. My ustalamy sobie np. punkt do, którego kasztan ma się doturlać i komu uda się bliżej wygrywa. Z kasztanów można również na podłodze czy dywanie ułożyć obrazek, zbudować fortece czy tor dla samochodów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s