Instrumenty muzyczne dla dzieci

Muzyka jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu. Wpływa na rozwój dziecka już od czasu kiedy rozwija się w brzuchu. Dlatego istotne jest żebyśmy włączali muzykę w życie naszego malucha. Kiedy dziecko słucha muzyki przestaje się obawiać i myśleć o tym czego się boi, słuchając muzyki będzie bardziej otwarte i pewne siebie. Można muzykę puszczać w trakcie nauki, czy wieczorem aby uspokoić malucha. Oczywiście powinna być dobrana odpowiednio do sytuacji, wieczorem sprawdzi się spokojna muzyka, świetnie działa muzyka klasyczna.

Jak jeszcze możemy zbliżyć dziecko do muzyki aby wykorzystało ją jak najlepiej? Sprawdzą się instrumenty muzyczne dla dzieci. Maluch sam będzie mógł tworzyć muzykę, którą lubi, nauczy się jak powstają dźwięki i jak je stworzyć. Tak na prawdę nie musimy uczyć dzieci grać na instrumentach, same odkryją jak one działają i w jaki sposób wydobywają się dźwięki, a przy tym rozwiną swoją kreatywność. Jakie instrumenty muzyczne się sprawdzą? Wybór na rynku jest ogromny i tak naprawdę wszystkie muzyczne instrumenty będą dobrym wyborem. Ja chciałam pokazać wam kilka instrumentów, które sprawdzają się u nas w domu i dzieciaki mają wielką radochę grając na nich.

Gitara – wybrałam taką przeznaczoną dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jest drewniana i posiada 6 nylonowych strun. Dzieci chętnie próbują na niej brzdękać, czasem powstają nawet ciekawe dźwięki:)

gitara

Perkusja – dzieci są szczęśliwe, rodzice troszkę mniej. Perkusja robi sporo hałasu ale za to dziecko może się wyżyć i odstresować. Świetnie się sprawdzi jeśli macie trochę nazbyt energiczne dzieci, będą mogły wykorzystać swoją energię.

perkusja

Banjo – dość nietypowy instrument, ale jest genialny, Wydaje bardzo przyjemne głębokie dźwięki. Dzieci lubią grać na tym instrumencie, a mi przyjemnie się go słucha.

banjo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s