Słodkie sny

Jak to wygląda u was? Wasze maluchy bez problemu kładą się wieczorem spać czy może złe i nerwowe wiercą się, marudzą i nie chcą spać? U mnie niestety dość często pojawiała się ta druga opcja. Dzieciaki były pełne energii, rozdrażnione i wcale nie chciały wskakiwać do łóżek. Zastosowałam w swoim domu kilka zmian i udało się, teraz zwykle wieczory są przyjemne (chociaż nie powiem zdarzają się wyjątki). Chciałabym się podzielić z wami moimi sposobami na przyjemny sen:)

Najważniejsze to wprowadzenie codziennego rytuały, przez pewien okres powinniśmy powtarzać po kolei kilka tych samych czynności aby maluchom weszło to w nawyk. U nas wygląda to tak : pijemy mleko (mleko także wspomaga zasypianie), myjemy ząbki, kładziemy się do łóżka i czytamy przez parę minut, następnie gaszę duże światło przy wyjściu i zapalam małą lampkę. Ważne jest aby przez pewien czas trzymać się schematu, dziecko nieświadomie wyrabia nawyki, które później powtarza. Jeśli nagle po myciu zębów postanowimy pobiegać, poskakać lub pooglądać telewizję maluch się rozbudzi i znowu ciężko będzie z usypianiem.

Ja staram się także aby zawsze przewietrzyć pokój przed snem, świeże powietrze sprawia, że jest o wiele przyjemniej, warto tez pamiętać, że odpowiednia temperatura dla snu malucha to około 20 stopni Celsjusza. Ostatnia rzecz, o której chce wspomnieć to pościel. Z ulubionym bohaterem albo w ulubionym kolorze zachęci maluszka aby wskoczyć do łóżka, jeśli do ego będzie czysta, pachnąca i mięciutka to dziecko po ciężkim dniu szybciutko zaśnie 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s