Djeco – uczymy się liczyć

Czy nauka liczenia może być przyjemna? Może jeśli połączymy ją z zabawą. Dobrze jest zacząć naukę od najmłodszych lat, dzięki temu maluchowi o wiele lepiej będzie szła nauka, oczywiście nauka powinna być lekka i przyjemna i warto do tego podejść z dystansem.

Ostatnio wpadłam w lekki szał zakupów i postanowiłam zamówić kilka zabawek, w najbliższym czasie postaram się wam opowiedzieć trochę o tych, które się sprawdziły i tych, które nie dały rady. Zacznę dzisiaj od puzzli, które mojej dzieci bardzo polubiły i z chęcią po nie sięgają. Oczywiście są to puzzle jednego z moich ulubionych producentów Djeco, już wcześniej wspominałam o Djeco i moim uwielbieniu do tej firmy, tak więc wspomnę i kolejny raz.

puzzle-umiem-liczyc-djeco

Jedną zabawek, która pojawiła się w naszym domu są puzzle Umiem Liczyć, na puzzlach znajdują się zwierzęta oraz wagony. Musimy dopasować ilość zwierząt – pasażerów do liczby na wagonie. Puzzle nie są skomplikowane i mogą bawić się nimi dzieci już od 3 lat. Dlaczego puzzle zasługują na uznanie, po pierwsze w fajny sposób można uczyć malucha liczenia, po drugie przedstawiają zwierzęta więc możemy także uczyć nazw zwierząt. Możemy urozmaicić układankę i zadawać starszym dzieciom dodatkowe zadania. Do gustu przypadło nam także wykonanie, wszystko jest kolorowe i solidnie zrobione, dzieci z chęcią spędzają czas przy tych puzzlach.

Co wy sądzicie o tych puzzlach? A może znacie jakieś inne fajne układanki, które uczą liczyć? 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s