Czyścimy zabawki

Czyszczenie zabawek to kwestia, którą warto poruszyć. Szczególnie jeśli chodzi o pluszaki, które gromadzą masę kurzu i mogą być przyczyną alergii dzieciaków. Naucz dziecko odpowiedzialności aby dbało o swoją zabawkę i pomagało utrzymywać ją w czystości. Pamiętajcie, że zabawki powinny być czyszczone regularnie.

Zabawki plastikowe

Jeżeli jest to zwykła plastikowa zabawka nie zawierające elementów elektronicznych możemy wyczyścić ją wodą z mydłem. Nie duże zabawki lub te składające się z kilku elementów można także wrzucić do zmywarki.

Zabawki zawierające elementy elektroniczne najlepiej przecierać lekko zwilżoną szmatką. Bardzo fajnym rozwiązaniem są także nawilżające ściereczki dostępne w większości supermarketów.

Z naturalnych produktów do czyszczenia zabawek możemy wykorzystać ocet i sód. Mieszanka wody z octem lub sodą  w proporcjach jeden do jednego świetnie poradzi sobie z brudem.

Zabawki pluszowe

Tutaj następuje trochę większy problem. Najwygodniej będzie nam wyprać zabawki w pralce, niestety niektóre zabawki po takim praniu niszczą się i nie nadają do użycia. Przed przystąpieniem do czyszczenia powinniśmy sprawdzić metkę, na której znajdziemy informację czy można prać zabawkę i w ilu stopniach.  Do prania dobrze wybrać delikatny proszek, przeznaczony specjalnie dla dzieci aby nie wywołał podrażnień na skórze dziecka.

Jeżeli nie możemy zabawki prać mam dla was dwie metody. Pierwsza to wykorzystanie zamrażalnika. Wsadzamy zabawkę do foliowej torebki i zostawiamy na parenaście godzin w zamrażalniku, dzięki temu pozbędziemy się niechcianych baterii. Inny sposób to wykorzystanie sody. Do szczelnej torebki wsadzamy zabawkę i wsypujemy sodę oczyszczoną. Potrząsamy torebką tak aby soda dotarła do każdej części zabawki i pozostawiamy ją ba około godzinę. Po upływie tego czasu zabawkę wyciągamy i dokładnie czyścimy z sody.

Mam nadzieję, że porady się przydadzą:) Pamiętajcie o regularnym czyszczeniu zabawek i zaangażujcie do tego dziecko 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s