Jak rozwijać kreatywność dziecka

Kreatywność to bardzo ważna kwestia, dobrze od małego pomagać dziecku ją rozwijać. Jest wiele sposobów, które można wykorzystać, mogą posłużyć nam zabawki ale także można starać się rozbudzać wyobraźnie i kreatywność dziecka przy prostych codziennych czynnościach. Przedstawię wam kilka moich prostych sposobów, które nie kosztują was wiele czasu, a są efektywne.

Zabawki

Tutaj nie będę za bardzo się rozpisywać. Pole do popisu jest bardzo duże, można wykorzystać zabawki edukacyjne, które działają na wybranie maluchów. Bardzo fajnie sprawdzają się puzzle, układanki czy klocki. Możemy wspólnie budować domy czy zamki, a później nimi się bawić. Genialnie sprawdzą się też farbki i kredki, wystarczy fajny pomysł na zabawę.

computer-627220_640

Codzienne czynności

Malucha kreatywności można uczyć także w trakcie wykonywania codziennych czynności. Przykładowo zaangażujmy dziecko do przygotowywania obiadu. Powiedzmy jaki jest główny składnik i niech pomoże obmyślać nam resztę dania, to jakie przyprawy można użyć i jak skomponować danie. Innym pomysłem jest sprzątanie, zróbmy z tego zabawę, niech układa swoje zabawki i rzeczy. Sprzątanie może być wesołe, niech pokój będzie sceną z bajki, w której coś się dzieje i co jakiś czas się zmienia. Zwykła rozmowa także może być kreatywna, wystarczy wpleść w nią jakieś skojarzenia czy gry słowne. Idąc na spacer wyobraźcie sobie na przykład, że jesteście poszukiwaczami skarbów i szukacie kasztanów, które są skarbami. Pomysłów jest masę, wystarczy okazać dziecku trochę zainteresowania i zainspirować je do odkrywania świata, a będzie chętnie uczyło się nowych rzeczy i myślało kreatywnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s