Aktywność na wiosnę

Zdrowy tryb życia jest bardzo ważny, dobrze dzieciaki przyzwyczajać do tego od najmłodszych lat aby wyrobiły sobie nawyki. Szczególnie teraz jest fajna wiosenna pora kiedy można zacząć aktywnie spędzać czas. Ja staram się zaangażować dzieciaki tak aby czerpały też z tego przyjemność i dobrze się bawiły.

Pomysły na aktywne spędzanie czasu

Rowerowa wycieczka – Z małymi dzieciakami wybieram się tylko w mało ruchliwe miejsca, najlepiej do parku, oczywiście trzeba pamiętać o kaskach i ochraniaczach żeby było bezpiecznie. Jak urozmaicić taką wyprawę? Ja staram się wymyślać zadania np. musimy odnaleźć największe drzewo w lesie, dotrzeć do jakiegoś punktu czy wygrać wyścig.

girl-392632_640

Wspólne bieganie – tutaj przy większej gromadce może nie być zbyt łatwo ale jest to możliwe do ogarnięcia. Staram się nie robić zbyt długich dystansów chociaż muszę powiedzieć, że dzieciaki są w stanie sobie poradzić spokojnie z trasą 2km. Zawsze ustalamy sobie nowe ciekawe trasy na aplikacji i sprawdzamy nasze wyniki. Dzieciaki lubią być dumne ze swoich osiągnięć.

children-210658_640

Ćwiczenia przed telewizorem – oczywiście wybieram takie ćwiczenia, które nie są zbyt intensywne i dzieciaki będą w stanie je wykonać. Często w czasie ćwiczeń wygłupiamy się co rozluźnia atmosferę i sprawia, że ćwiczenia są o wiele przyjemniejsze.

Zabawa w ogródku – trampolina to gadżet, który dzieciom nigdy się nie nudzi, u nas używana jest bardzo często. Bawimy się w berka, chowanego czy baba jaga patrzy. Odkrywamy też przyrodę biegając z lupą, szukając odpowiednich kwiatków czy drzew.

Dużo ruchu to dużo zdrowia, nie pozwalajcie spędzać dzieciakom zbyt wiele czasu przed telewizorem. Organizujcie fajne wycieczki, starajcie się aby maluchy miały sporo ruchu, a przy okazji nauczyły się czegoś nowego 🙂 Tak piękną pogodę trzeba dobrze wykorzystać. A może macie jakieś fajne pomysły na aktywne spędzanie czasu ?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s