Puzzle – rozwijają i uczą kreatywności

Chciałabym dzisiaj napisać parę słów o jednej z mojej ulubionej formy zabawy dla dzieciaków czyli układaniu puzzli. Taka prosta i fajna zabawka, a jak dużo korzyści może nam zapewnić. Maluch układając puzzle uczy się dopasowywać odpowiednie elementy, musi myśleć i być kreatywny. Uważam, że puzzle powinny znaleźć się w każdym domu, a rodzice powinni poświęcać czas i od czasu do czasu wspólnie z dzieckiem zabrać się za ich układanie. Dzięki temu, że zrobimy to wspólnie nasze dziecko dodatkowo będzie uczyło się współpracy. Taka prosta i przyjemna zabawa, a korzyści bardzo dużo 🙂 A teraz mały przegląd puzzli, które pojawiły się u nas w domu. W większości są to puzzle djeco, bardzo je lubię, są porządnie wykonane i podobają się dzieciakom.

Puzzle pojazdy – idealne dla chłopców, większość małych chłopców interesuje się samochodami, a tutaj mają możliwość poznać różne rodzaje pojazdów budowlanych. Takie puzzle można kupić już dzieciakom od drugiego roku życia. Mój syn już się nimi nie bawi ale dzięki temu, że były porządnie wykonane mogliśmy przekazać je znajomym dla ich dzieciaków. Większość zabawek, które dobrze się zachowały oddajemy dalej 🙂

pojazdy

Puzzle z czerwonym kapturkiem to wybór mojej córki. Moja córka uwielbia gdy czytam jej tą bajkę, zna ją już na pamięć i chętnie wtedy słucha i układa puzzle z czerwonym kapturkiem. Te puzzle mają więcej elementów i świetnie nadają się już dla czterolatka.

kapturek

Puzzle zwierzęta – tutaj mamy duży wybór różnych puzzli przedstawiających zwierzątka. Fajna sprawa bo dziecko od razu uczy się też rozpoznawania zwierząt. Takie puzzle moje dzieci chętnie układają wspólnie.

zwierzęta

Puzzle ulice – postanowiłam wspomnieć jeszcze o tych puzzlach bo uważam, że dzięki nim można wytłumaczyć dzieciom zasady panujące w ruchu drogowym. Takie puzzle na początku warto układać wspólnie z dziećmi żeby nauczyć ich reguł i znaczenia znaków drogowych.

ulice

Jakie puzzle lubią wasze dzieci? Co jeszcze uważacie za warte uwagi ? 🙂

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Puzzle – rozwijają i uczą kreatywności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s