Książka, książka, książka !

To co w każdym domu powinno się znaleźć to książki dla dzieci. Można ciekawie wykorzystać je do zabawy z dziećmi, zająć ich czas, no i co najważniejsze rozwijać ich kreatywne myślenie. Mój post zaczynam od tego tematu bo uważam, że jest to niesamowicie ważne aby czytać regularnie dzieciakom. Dobór książki i tematyki oczywiście zależny jest od wieku i zainteresowań ale dobrze jest poruszać różne tematy aby dziecko poszerzało swoją wiedzę.

Jak namawiam dzieciaki do czytania?

Mam dwa fajne sposoby, które wykorzystuję przy czytaniu książek. Pierwszy jest trochę czasochłonny i wymaga przygotowań ale efekty zabawy są świetne 🙂 Wybieramy książkę przygodową, dzieciaki przebierają się za dwie główne postacie (oczywiście improwizujemy z przebraniami) i odgrywają ich role. Ja zazwyczaj siadam i czytam fragment, który dana osoba ma odegrać, a dziecko odgrywa to co przeczytałam. W momentach kiedy dzieciaki nie mają kwestii zawsze uważnie słuchają książki i wyczekują co dalej się wydarzy żeby mogły się przygotować do odegrania swojej roli. Jest to fajna zabawa i jeżeli mamy możliwość warto zaangażować w to więcej członków rodziny.

take-532097_640

Mój kolejny sposób to biblioteczka. Każde z dzieciaków ma w pokoju swoją małą biblioteczkę, którą co jakiś czas uzupełniam. Na górze stoją książki czekające na przeczytanie, a na dole te które już zostały przeczytane. Dzieciaki uwielbiają uzupełnianie biblioteczki o nowe książki i z chęcią czytają te, które na nie czekają. Szczególnie że od czasu do czasu czeka na nie słodka nagroda za zwiększającą się ilość książek przeczytanych.

Czytacie swoim dzieciom? A może macie jakieś fajne sposoby żeby zachęcić dzieciaki do czytania ? 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s